Materiały

Tutaj zamieściłam Wam bezpłatnie udostępniane przeze mnie materiały, być może w przyszłości pojawią się tutaj także płatne treści.

5 kroków do kategorii C – ebook

Ten ebook ma pomóc osobom, które chcą posiadać prawo jazdy kategorii C, usystematyzować wiedzę dotyczącą tego, jakie należy podjąć kroki, aby ją uzyskać . Wiedza dotycząca tego zakresu jest powszechnie dostępna, ale często rozbita w różnych miejscach. Podaję Wam ją tutaj w prosty i przystępny sposób, tak abyście znaleźli tu wszystkie potrzebne informacje na wyciągnięcie ręki. Zresztą wiedza ta przyda się także osobom, które chcą zrobić kategorię D czy E.

Ebook do pobrania

Prowadzenie pojazdu kat. B a badania psychologiczne

Często zdarza się, że na początku praktyki pojawiają się wątpliwości, co do tego, kiedy ktoś korzystający z pojazdu, do którego kierowania jest potrzebne prawo jazdy kat. B podlega ustawie o transporcie drogowym, a kiedy to badanie na pojazd służbowy z ramienia medycyny pracy. Kiedy przewóz osób podlega ustawie o transporcie drogowym, a kiedy nie, czy każdy przewóz rzeczy to zwykłe badanie jak na kierowanie pojazdem służbowym? Dla ułatwienia stworzyłam diagram, który w łatwy sposób pozwala pozbyć się takich wątpliwości.

Do pobrania

Wniosek o przeprowadzenie badania psychologicznego

Przez wiele lat na badania psychologiczne, na które kierował Starosta obowiązywała decyzja o skierowaniu na badania psychologiczne, będąca jednocześnie skierowaniem. Obecnie decyzja została zastąpiona informacją. W związku z tym, że informację przybrały różny docelowy wygląd i nie zawsze jest możliwość zabrania oryginału Osobie Badanej, warto skorzystać z wniosku o przeprowadzenie badania.

Do pobrania

Arkusz obserwacyjny

Nieodłącznym elementem wywiadu jest także obserwacja. Każda obserwacja jest zabiegiem zamierzonym, jej przebieg wyznacza rodzaj obserwowanych faktów oraz cel badania. Psycholog ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak dana osoba zachowuje się podczas badania, czy się denerwuje, jaką ma motywację, w jaki sposób podchodzi do wykonywanych zadań. Ocenie również podlega sposób wypowiadania się, mówienia o sobie, prezentowana pewność siebie, ogólne zachowanie a nawet wygląd zewnętrzny. Warto obserwować osobę badaną również podczas rozwiązywania testów czy wykonywania zadań na aparaturze. Dane zebrane podczas obserwacji powinny być cenną wskazówką diagnostyczną dla psychologa. Tutaj prezentuję Wam przykładowy arkusz obserwacji.

Do pobrania
Powrót na górę
error: Content is protected !!