CZY WARTO PODDAĆ SIĘ BADANIU PSYCHOLOGICZNEMU PRZY STARANIU SIĘ O UZYSKANIE PRAWA JAZDY KAT. B?

Witam serdecznie!

Dzisiejsza prezentacja dotyczy tematu badań psychologicznych kandydatów na kierowców. Nie ulega wątpliwości, że nie każdy został stworzony do tego, aby kierowcą być. Nie mniej jednak posiadanie prawa jazdy kat. B jest w dzisiejszych czasach obowiązkiem,a mobilność i dyspozycyjność największymi zaletami pracownika. W wielu zawodach samochód kat. B jest po prostu narzędziem pracy.
Trzeba przyznać, że każdy z nas choć raz oglądając telewizję czy słuchając radio, czy nawet obserwując to, co się dzieje na naszych drogach, pomyślał: „No ten/ta to nie powinien mieć prawa jazdy, kto mu/jej w ogóle je dał?” Posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami danej kategorii powinno być przywilejem,a niestety w dzisiejszych czasach coraz częściej traktowane jest jak obowiązek. Może dlatego, co jakiś czas wraca pomysł, aby każda osoba pragnąca posiadać uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B musiała oprócz badań lekarskich, odbyć też badania psychologiczne. Niestety tak szybko, jak ten pomysł się pojawia, tak szybko znika, by pojawić się znów za jakiś czas. Pomysł sam w sobie zły nie jest, tylko nikt nie ma chyba do końca sprecyzowanego pomysłu na to, jak by to miało wyglądać. Czy takie badanie byłoby podobne jak dla kandydatów na kat. C czy D. Czy sprawdzana byłaby głównie sprawność czy nacisk miałby być właśnie położony na cechy temperamentalne i predysponujące do bycia odpowiedzialnym kierowcą? Pytań jest wiele, a odpowiedzi jak zawsze brak.
A może warto we własnym zakresie zgłosić się na badanie psychologiczne? Czy warto? Czego można się dowiedzieć? Odpowiedź w dzisiejszej prezentacji. Zapraszam do oglądania!

Magdalena Wit-Wesolowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót na górę
error: Content is protected !!