Witajcie! Dzisiejszy post dotyczy tych wszystkich, których marzeniem jest być i pracować jako kierowca zawodowy. Praca jako kierowca zawodowy na pewno nie należy do najłatwiejszych, ale jeśli naprawdę lubisz duże samochody, sprawia Ci ogromną frajdę prowadzenie to może jest to właśnie zawód dla Ciebie! Ale droga do tego, żeby zostać kierowcą nie jest taka łatwa. Mam nadzieję, że uda mi się rozwiać część wątpliwości.

Jeśli już wiesz, że to zawód dla Ciebie przeczytaj po kolei, jakie kroki trzeba podjąć, aby zostać kierowcą:
KROK 1 – Profil Kandydata na Kierowcę – udaj się do swojego Wydziału Komunikacji i załóż PKK (musisz posiadać wypełniony wniosek, zdjęcie, prawo jazdy oraz orzeczenie lekarskie i&nbsppsychologiczne).

KROK 2 – Ośrodek Szkolenia Kierowców – znajdź swoją szkołę i rozpocznij szkolenie na wymarzoną kategorię prawa jazdy. Sprawdź, czy w danym OSK możesz też odbyć kwalifikację wstępną.

KROK 3 – Egzamin w WORD-zie – podejdź do egzaminu teoretycznego i praktycznego w&nbspWORDz-ie – uzyskaj pozytywy wynik :).

KROK 4 – Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej – jeśli chcesz wykonywać pracę jako kierowca zawodowy, pracować w transporcie drogowym osób lub rzeczy to musisz zdobyć Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej i uzyskać odpowiedni wpis do swojego prawa jazdy. Uwaga! Dowiedz się, czy na pewno obowiązuje Cię kwalifikacja zawodowa – być może wykonujesz transport na użytek własny lub nie wykonujesz transportu drogowego w myśl ustawy o transporcie drogowym! Podejdź do kwalifikacji i uzyskaj pozytywny wynik testu. Właśnie stałeś się KIEROWCĄ ZAWODOWYM PEŁNĄ GĘBĄ.

Pamiętaj, że świadectwo kwalifikacji, podobnie jak badanie lekarskie i psychologiczne trzeba ponawiać co 5 lat (wyjątek: kierowcy powyżej 60 roku życia – badania co 30 miesięcy). Ponowienie świadectwa kwalifikacji – to udział w tzw. szkoleniu okresowym kierowcy zawodowego. Po 35 godzinach teoretycznych, uzyskaniu badań psychologicznych i lekarskich – można dalej wykonywać zawód kierowcy.

Szczegóły zawarte są w filmiku. Miłego oglądania!

Magdalena Wit-Wesolowska

Jeden komentarz do “CHCĘ BYĆ KIEROWCĄ ZAWODOWYM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót na górę
error: Content is protected !!