KIEROWCA TAKSÓWKI

Witajcie Moi Drodzy.

Jak może wiecie już z facebooka, (a jeśli nie wiecie to zachęcam do polubienia stronki na fb i bycia na bieżąco → TU)  trochę urlopowałam. Ale naładowałam baterie i jestem znów gotowa do pracy i do nowych wyzwań. 
Dziś chciałabym poruszyć temat pracy jako kierowca taksówki. I chciałabym to zrobić w nieco nietypowy sposób. Mam dla Was filmik, wywiad z założycielem firmy City Taxi z Kętrzyna, z którym to spotkałam się podczas jego krótkiego pobytu na Wybrzeżu. I z tego spotkania wyszła nieco spontaniczna pogadanka na tematy branżowe, której to najciekawsze fragmenty chciałabym Wam zaprezentować. Wybaczcie z góry nie za dużą profesjonalność tego materiału video, ale merytorycznie jest OK :). 
Jeśli chcecie pracować jako kierowca taksówki to na przysłowiowe „dzień dobry” potrzebujecie badań psychologicznych i lekarskich. Następnie musicie wyposażyć auto we wszystkie wymagane, dodatkowe rzeczy (np. zakupić taksometr i dokonać jego legalizacji w Urzędzie Miar). Udać się na stację diagnostyczną, na której diagnosta sprawdzi czy Wasze auto spełnia wymagania, aby być taksówką (np. czy posiadacie taksometr, gaśnicę, apteczkę, koło zapasowe, światło „taxi” itd.)
i wystawi dokument, abyście mogli uzyskać wpis w dowodzie rejestracyjnym. Jeżeli prowadzicie działalność gospodarczą czy spółkę trzeba się wyposażyć również w oświadczenie o niekaralności. Jak zbierzecie wszystkie dokumenty to udajecie się do wybranego urzędu w mieście, w którym chcecie wykonywać transport drogowy w zakresie przewozu osób taksówką i składacie wniosek o wydanie licencji. Do wniosku dołączacie wszystkie dokumenty, uiszczacie opłatę i cieszycie się z zostania kierowcą taxi. Spis wymaganych dokumentów jest dostępny na stronie każdego urzędu, np. TUTAJ.
Badania psychologiczne dla taksówkarzy są takie jak dla kierowców zawodowych, szczegóły TUTAJ.

Magdalena Wit-Wesolowska

7 komentarzy do “KIEROWCA TAKSÓWKI

  1. Nie każdy nadaje się na kierowce taksówki. Powinno się bardziej kontrolować to kto nim zostaje. Bo czasami nadużywają przepisów i uważają się za pojazd uprzywilejowany.

  2. Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczegolnych postach, Dzieki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót na górę
error: Content is protected !!